2020 PROJEKT A REALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY BANSKÁ BYSTRICA


2020 PROJEKT A REALIZÁCIA AREÁLU MAKITA PRIEMYSELNÝ PARK BANSKÁ BYSTRICA - ŠALKOVÁ

Okrasnú výsadbu v areáli priemyselnej haly Makita sme navrhli a násladne uplatnili v moderných výsadbách vo veľkých skupinách opakujúcich sa druhov s okrasnými trávami. Vznikla tak krásna kombinácia monokultúr okrasných tráv s trvalkami. Záhony sme prerušili obrovskými skalami, ktoré sme starostlivo vyberali a ukladali na správne miesta.  Záhony sme obohatili kostrovými drevinami, ktoré na jeseň krásne zafarbia.

BE GREEN: projekt, realizácia 


2020 PROJEKT A REALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY BANSKÁ BYSTRICA

Projekt a realizácia minimalistickej záhrady s pohľadovým betónom, vodopádom a modernou výsadbou. Drevené prvky s kombináciou kameňa v záhrade dodajú tú správnu a jedinečnú atmosféru. Na vyriešenie terénnej nerovnosti sme použili betónové bloky a cez vyfrézovanú časť sme nainštalovali antikorovú vodopádovú lištu s podsvietením. Najatraktívnejšie na záhrade okrem vodného prvku je nočné osvetlenie a tak záhrada krásne vynikne aj počas noci. Drevené prvky sú z masívu smrekovca čo zaručuje dlhšiu životnosť.

BE GREEN : projekt, realizácia

JS SERVIS : závlahový systém, vodný prvok, osvetlenie


2020 PROJEKT A REALIZÁCIA BALKÓNA BANSKÁ BYSTRICA

Projektovanie malých priestorov je skutočne náročné. Dostať na malý balkón zeleň, architektúru a príjemný pocit domova sa môže zdať ako jednoduchá záležitosť. Najpodstatnejšie je sa zamerať na pohodlné sedenie - miesto kde si bude majiteľka z pohodlia vychutnávať tento kúsok priestoru. Príjemný materiál na pohľad aj dotyk je drevo a tu sme použili smrekovec, ktorí je veľmi odolný voči nepriaznivému počasiu. V oblúkovom zábradlí nám vznikol vyvýšený záhon, priestor pre rastlinky, ktoré vydržia extrémne suchá. Tento kvetináč riešime ako extenzívnu strechu, kde použijeme všetky dôležité vrstvy na zadržanie vlahy pre zeleň. Mysleli sme aj na údržbu balkóna a podlaha sa bude dať po častiach celá vybrať a odstrániť nečistoty.

BE GREEN : projekt, realizácia

2020 VIZUALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY BREZNO

Do projektu sme umiestnili viacero zaujímavých prvkov. Prírodné ohnisko s nočným osvetlením a s úložným priestorom na drevo. Samotné ohnisko je prenosné a tak tento priestor sa stáva vhodný aj na iné aktivity. Napríklad položenie trampolíny, alebo napustenie rozkladacieho bazéna, ktorý nám nezničí trávnik. Ohnisko sme obklopili výsadbou, aby sme dosiahli súkromie a človek sa tak cíti byť akoby v lone prírody. Cestičku od terasy k ohnisku sme prerušili záhonom. Vzniká tu krásny prechod popri viackmenným  breziam, okrasnou výsadbou a vodným prvkom - zrkadlenie a vtáčie napájadlo. V tejto časti záhrady sa myslelo aj na detské ihrisko, lavička pod solitérnym stromom, záhradný vodovod, pri kuchyni bylinky a zakomponovali sme aj sušiak na prádlo. Úžitkovú časť sme umiestnili na druhej strane za domom. Ovocné stromy rastú priamo z lúčnej zmesi a lákajú tak opelivý hmyz. Celý projekt má vidiecky charakter a navrhli sme trvalky s krásnymi kvetmi, doplnené s okrasnými trávami, hortenzie ako podsadba pod okrasnými drevinami - čerešne, platany a spomínané brezy.

BE GREEN : projekt, realizácia rastlinný materiál

JS SERVIS : závlahový systém, osvetlenie, realizácia


2020 PROJEKT A REALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY BANSKÁ BYSTRICA

V záhrade je umiestnený moderný altánok s priestorom na odkladanie náradia. Pri altánku sme navrhli vírivku, ktorá je obkolesená dlhokvitnúcimi trvalkami okrasnými trávami a cesnakmi. Poklop retenčnej nádoby sme zakryli do záhonu, pretože bol umiestnený v strede pozemku a v trávniku by takýto poklop nevyzeral esteticky dobre. V záhradke sme vysadili zaujímavý kultivar muchovníka. Tento výnimočný strom má nádherný habitus, na jar strom zdobia drobné, voňavé, hviezdicové biele kvietky, v lete zrejú modrofialové sladké plody tvarom sa podobajúce čučoriedkam a na jeseň listy zafarbujú do červena. Za domom sa nachádza útulné zákutie ideálne na vyvýšené záhony a ovocné kry. Príjazdovú cestu sme skrášlili a odizolovali susedné domy výsadbou červonolistých čerešní a živým plotom.

BE GREEN : projekt, realizácia

JS SERVIS : závlahový systém


2020 VIZUALIZÁCIA A REALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY PODZÁMČOK

Krásna malá moderná záhrada s drevennými vyvýšenými záhonmi bez trávnika. Hlavným prvkom v záhrade sú drevenné vyvýšené záhony na mieru, ktoré neslúžia len ako dizajnový prvok pre krásnu výsadbu. Zakomponovali sme v nich aj sedenie a v záhrade tak prispejeme ďalším miestom pre oddych a relax. Z bežnej záhrady sme spravili nevšednú a jedinečnú modernú záhradku. Miesto si tu našli okrem okrasnej výsadby aj bylinky hneď pri vstupe, aby cesta do kuchyne nebola zdĺhavá. Realizácia dokončená a už si treba len záhradku naplno užívať.

BE GREEN : projekt, realizácia 


2020 PROJEKT A VIZUALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Moderný projekt záhrady s modernou výsadbou doplnený o minimalistické moderné prvky - drevo, kameň, voda a svetlo v záhrade. Celú záhradu sme rozdelili na viacero zón, tak aby sa využívala celá. V predzáhradke sa navrhli moderné schody v nepravidelnom členení doplnené o dominantný macro bonsai. V zadnej, hlavnej časti záhrady je navrhnuté moderné a minimalistické ohnisko s posedením (opäť sme čerpali inšpiráciu z Ateliéru Flera). Pri ohnisku sme navrhli kovový skelet pre uloženie dreva, ktorý bude zároveň slúžiť aj ako stôl pre prípravu jedla. Okolie ohniska obohacuje praktický záhradný vodovod, estetické a funkčné osvetlenie a krásna výsadba, ktorá vytvára súkromný priestor pri ohnisku. Naprieč celou záhradou boli navrhnuté štvorcové šlapáky (0,8 x 0,8 m), ktoré spájajú terasu pri dome so záhradným domčekom. Záhradný domček je taktiež v modernom duchu. Kostrové dreviny sme zvolili viackmenné brezy, platany s okrasnou bôrkou a plodom a lipu malolistú (kultivar, ktorý dorastá do max 7 m výšky). Druhy kríkov a trvaliek sa opakujú v celej záhrade, aby sme nevytvorili botanickú záhradu, ale kompaktnú okrasnú modernú záhradu.

BE GREEN : projekt


2020 PROJEKT A VIZUALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY PREDAJNÁ

V záhrade sú navrhnuté viaceré zóny (relaxačná, hracia pre deti, úžitková, okrasná...) tak, aby majitelia využívali celú záhradu. Tak aby neslúžila záhrada len ako estetický doplnok k domu. Najviac využívaný bude altánok, ktorý sme navrhli z rovnakých materiálov ako dom. V altánku bude exteriérová kuchyňa, barový pult, krb a posedenie so stolom. Do tejto spodnej časti záhrady sme zakomponovali ohnisko (inšpiráciu sme zobrali od ateliér flera), ktoré nie je pevne osadené a tým pádom plochu vieme využívať na iné účely. Napríklad v lete na tejto ploche vieme osadiť nafukovací bazén pre deti. Spodná plocha záhrady je ohraničená gabiónmy, ktoré slúžia ako oporný múrik pre nerovnosť plochy. Gabióny sú tvrdý a výrazný doplnok v záhrade, preto sme ich zjemnili vhodnou výsadbou a popínavou rastlinou. V strede pretína gabióny mohutné schodisko. Terénnu nerovnosť sme využili pre umiestnenie detského ihriska so šmýkačkou a schodíkmi. Svetlo v záhrade je veľmi dôležitý prvok. Nasvietené sú gabióny, solitérne dreviny a svetlo je taktiež v altánku a pri ohnisku. V záhrade sú navrhnuté vyvýšené záhony, drevenný sušiak na prádlo, hojdačky a devenné lavičky, ktoré krásne doplnia celý priestor.

BE GREEN : projekt 


2019 PROJEKT A VIZUALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY BADÍN

Veľké nerovnosti v záhradách sa ťažko projektujú tak, aby sa z nefunkčnej plochy stala funkčná a plne využívaná. V projekte sme navrhli oporné múriky z miestneho kameňolomu. Tu vznikli dve relaxačné plochy pre hojdačku/lavičku a lehátka v strednej časti. V spodnej časti sme navrhli okrasnú výsadbu a bylinky spolu s drevenným posedením na opornom múriku pri terase a záhradný vodovod (potrebný pri grilovaní, alebo aktivita pre deti). Neodmysliteľnou súčasťou je osvetlenie múrika a schodiska. Schodiskom sa dostaneme na hornú časť záhrady s úžitkovou výsadbou a vyvýšenými záhonmi. Pri altánku je umiestnené aj ohnisko a tak sa v záhrade nenachádzajú hluché miesta.

BE GREEN : projekt2019 PROJEKT A ÚDRŽBA SÚKROMNEJ ZÁHRADY MARTIN


2019 PROJEKT A VIZUALIZÁCIA VYVÝŠENEJ PIVNICE RUŽINA

Predstava majiteľov bola vymyslieť niečo praktické s peknou okrasnou aj úžitkovou zeleňou. V prvom rade sme sa zamysleli ako tú hromadu zeminy upravíme a dáme jej tvar. Aby to nebola kopa zeminy a v nej zasadené rastliny. Myšlienok bolo viac, ale najlepšie v záhrade vynikne kameň s kombináciou dreva a samozrejme rastlín. Doplnilo sa široké sedenie, aby sa dalo nielen sedieť, ale aj ležať a čítať knižka. Vznikol tam priestor na drevený stolík pre občerstvenie a odkladanie menších vecí. V letných mesiacoch bude vysadený strom tvoriť tieň na toto sedenie a bude hlavná dominantna celého projektu. Na streche sme vymysleli rastliny, ktoré znášajú suchá. Vznilka zelená strecha a nenechali sme to na náhodu a v projekte je navrhnutá retenčná doska, ktorá bude zadržiavať dostatok vody pre rastlinky v suchých letných dní.

BE GREEN : projekt


2019 PROJEKT A VIZUALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY TŔNIE 

2019 PROJEKT A REALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY SIELNICA

BE GREEN : projekt, realizácia rastlinný materiál

JS SERVIS : závlahový systém, realizácia2019 PROJEKT A REALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY REVÚCA

BE GREEN : projekt, realizácia rastlinný materiál

JS SERVIS : závlahový systém, realizácia


2018 PROJEKT A REALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY BANSKÁ BYSTRICA

BE GREEN : projekt, realizácia rastlinný materiál

JS SERVIS : realizácia


2018 PROJEKT A REALIZÁCIA AUTOBUSOVEJ ZASTÁVKY HROCHOŤ

BE GREEN : projekt, realizácia rastlinný materiál

JS SERVIS : realizácia


2018 REALIZÁCIA BALKÓNA V STAROM MESTE BRATISLAVA


2018 PROJEKT A REALIZÁCIA OKRASNÝCH ZÁHONOV ZVOLEN

BE GREEN : projekt, realizácia


2018 REKONŠTRUKCIA ZÁHRADY ŠAMORÍN 

BE GREEN : projekt, realizácia


2018 REALIZÁCIA ZÁHRADY DONOVALY

BE GREEN : projekt, realizácia rastlinný materiál

JS SERVIS : realizácia


2017 PROJEKT OKRASNEJ ZÁHRADY PRIECHOD


2016 PROJEKT A REALIZÁCIA ZÁHRADY BANSKÁ BYSTRICA

BE GREEN : projekt, realizácia rastlinný materiál

JS SERVIS : závlahový systém, realizácia