2020 VIZUALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY BREZNO

2020 VIZUALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY BANSKÁ BYSTRICA

V záhrade je umiestnený moderný altánok s priestorom na odkladanie náradia. Pri altánku sme navrhli vírivku, ktorá je obkolesená dlhokvitnúcimi trvalkami okrasnými trávami a cesnakmi. Poklop retenčnej nádoby sme zakryli do záhonu, pretože bol umiestnený v strede pozemku a v trávniku by takýto poklop nevyzeral esteticky dobre. V záhradke sme vysadili zaujímavý kultivar muchovníka. Tento výnimočný strom má nádherný habitus, na jar strom zdobia drobné, voňavé, hviezdicové biele kvietky, v lete zrejú modrofialové sladké plody tvarom sa podobajúce čučoriedkam a na jeseň listy zafarbujú do červena. Za domom sa nachádza útulné zákutie ideálne na vyvýšené záhony a ovocné kry. Príjazdovú cestu sme skrášlili a odizolovali susedné domy výsadbou červonolistých čerešní a živým plotom.


2020 VIZUALIZÁCIA A REALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY PODZÁMČOK

Krásna malá moderná záhrada s drevennými vyvýšenými záhonmi bez trávnika. Hlavným prvkom v záhrade sú drevenné vyvýšené záhony na mieru, ktoré neslúžia len ako dizajnový prvok pre krásnu výsadbu. Zakomponovali sme v nich aj sedenie a v záhrade tak prispejeme ďalším miestom pre oddych a relax. Z bežnej záhrady sme spravili nevšednú a jedinečnú modernú záhradku. Miesto si tu našli okrem okrasnej výsadby aj bylinky hneď pri vstupe, aby cesta do kuchyne nebola zdĺhavá. Realizácia dokončená a už si treba len záhradku naplno užívať.


2020 PROJEKT A VIZUALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Moderný projekt záhrady s modernou výsadbou doplnený o minimalistické moderné prvky - drevo, kameň, voda a svetlo v záhrade. Celú záhradu sme rozdelili na viacero zón, tak aby sa využívala celá. V predzáhradke sa navrhli moderné schody v nepravidelnom členení doplnené o dominantný macro bonsai. V zadnej, hlavnej časti záhrady je navrhnuté moderné a minimalistické ohnisko s posedením (opäť sme čerpali inšpiráciu z Ateliéru Flera). Pri ohnisku sme navrhli kovový skelet pre uloženie dreva, ktorý bude zároveň slúžiť aj ako stôl pre prípravu jedla. Okolie ohniska obohacuje praktický záhradný vodovod, estetické a funkčné osvetlenie a krásna výsadba, ktorá vytvára súkromný priestor pri ohnisku. Naprieč celou záhradou boli navrhnuté štvorcové šlapáky (0,8 x 0,8 m), ktoré spájajú terasu pri dome so záhradným domčekom. Záhradný domček je taktiež v modernom duchu. Kostrové dreviny sme zvolili viackmenné brezy, platany s okrasnou bôrkou a plodom a lipu malolistú (kultivar, ktorý dorastá do max 7 m výšky). Druhy kríkov a trvaliek sa opakujú v celej záhrade, aby sme nevytvorili botanickú záhradu, ale kompaktnú okrasnú modernú záhradu.


2020 PROJEKT A VIZUALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY PREDAJNÁ

V záhrade sú navrhnuté viaceré zóny (relaxačná, hracia pre deti, úžitková, okrasná...) tak, aby majitelia využívali celú záhradu. Tak aby neslúžila záhrada len ako estetický doplnok k domu. Najviac využívaný bude altánok, ktorý sme navrhli z rovnakých materiálov ako dom. V altánku bude exteriérová kuchyňa, barový pult, krb a posedenie so stolom. Do tejto spodnej časti záhrady sme zakomponovali ohnisko (inšpiráciu sme zobrali od ateliér flera), ktoré nie je pevne osadené a tým pádom plochu vieme využívať na iné účely. Napríklad v lete na tejto ploche vieme osadiť nafukovací bazén pre deti. Spodná plocha záhrady je ohraničená gabiónmy, ktoré slúžia ako oporný múrik pre nerovnosť plochy. Gabióny sú tvrdý a výrazný doplnok v záhrade, preto sme ich zjemnili vhodnou výsadbou a popínavou rastlinou. V strede pretína gabióny mohutné schodisko. Terénnu nerovnosť sme využili pre umiestnenie detského ihriska so šmýkačkou a schodíkmi. Svetlo v záhrade je veľmi dôležitý prvok. Nasvietené sú gabióny, solitérne dreviny a svetlo je taktiež v altánku a pri ohnisku. V záhrade sú navrhnuté vyvýšené záhony, drevenný sušiak na prádlo, hojdačky a devenné lavičky, ktoré krásne doplnia celý priestor.


2019 PROJEKT A VIZUALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY BADÍN

Veľké nerovnosti v záhradách sa ťažko projektujú tak, aby sa z nefunkčnej plochy stala funkčná a plne využívaná. V projekte sme navrhli oporné múriky z miestneho kameňolomu. Tu vznikli dve relaxačné plochy pre hojdačku/lavičku a lehátka v strednej časti. V spodnej časti sme navrhli okrasnú výsadbu a bylinky spolu s drevenným posedením na opornom múriku pri terase a záhradný vodovod (potrebný pri grilovaní, alebo aktivita pre deti). Neodmysliteľnou súčasťou je osvetlenie múrika a schodiska. Schodiskom sa dostaneme na hornú časť záhrady s úžitkovou výsadbou a vyvýšenými záhonmi. Pri altánku je umiestnené aj ohnisko a tak sa v záhrade nenachádzajú hluché miesta.


2019 PROJEKT A VIZUALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY BANSKÁ BYSTRICA

Projekt minimalistickej záhrady s drevenou pergolou, vodopádom a modernou výsadbou. Drevené prvky s kombináciou kameňa v záhrade dodajú tú správnu a jedinečnú atmosféru. Hlavne ak prvky majú dekoračnú a aj funkčnú charakteristiku. Tu má drevená pergola tieniacu a relaxačno-športovú funkciu - hojdačky. Na konci záhrady je strmá terénna nerovnosť. V takom svahu ťažko niečo vymyslieť, aby to pôsobilo moderne a upratane bez oporného múriku. Oporný múrik sme navrhli z pohľadového betónu, pretože celá architektúra domu spočíva v pohľadovom lesklom betóne a nechceli sme kombinovať materiály. A tu sa nám otvára pri projekte množstvo moderných prvkov. Drevené lavice pri vodnom prvku - vodopád a osvetlenie záhrady.


2019 PROJEKT A ÚDRŽBA SÚKROMNEJ ZÁHRADY MARTIN


2019 PROJEKT A VIZUALIZÁCIA VYVÝŠENEJ PIVNICE RUŽINA

Predstava majiteľov bola vymyslieť niečo praktické s peknou okrasnou aj úžitkovou zeleňou. V prvom rade sme sa zamysleli ako tú hromadu zeminy upravíme a dáme jej tvar. Aby to nebola kopa zeminy a v nej zasadené rastliny. Myšlienok bolo viac, ale najlepšie v záhrade vynikne kameň s kombináciou dreva a samozrejme rastlín. Doplnilo sa široké sedenie, aby sa dalo nielen sedieť, ale aj ležať a čítať knižka. Vznikol tam priestor na drevený stolík pre občerstvenie a odkladanie menších vecí. V letných mesiacoch bude vysadený strom tvoriť tieň na toto sedenie a bude hlavná dominantna celého projektu. Na streche sme vymysleli rastliny, ktoré znášajú suchá. Vznilka zelená strecha a nenechali sme to na náhodu a v projekte je navrhnutá retenčná doska, ktorá bude zadržiavať dostatok vody pre rastlinky v suchých letných dní.


2019 PROJEKT A VIZUALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY TŔNIE 

2019 PROJEKT A REALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY SIELNICA - spolupráca JS Servis


2019 PROJEKT A REALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY REVÚCA - spolupráca JS Servis


2018 PROJEKT A REALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY BANSKÁ BYSTRICA - spolupráca JS Servis


2018 REALIZÁCIA SÚKROMNEJ ZÁHRADY BANSKÁ BYSTRICA


2018 PROJEKT A REALIZÁCIA AUTOBUSOVEJ ZASTÁVKY HROCHOŤ - spolupráca JS Servis


2018 REALIZÁCIA BALKÓNA V STAROM MESTE BRATISLAVA


2018 PROJEKT A REALIZÁCIA OKRASNÝCH ZÁHONOV ZVOLEN


2018 REKONŠTRUKCIA ZÁHRADY ŠAMORÍN 


2018 REALIZÁCIA ZÁHRADY DONOVALY - spolupráca JS Servis


2017 PROJEKT OKRASNEJ ZÁHRADY PRIECHOD


2017 PROJEKT VIDIECKEJ ZÁHRADY LÚČKY


2016 PROJEKT A REALIZÁCIA ZÁHRADY BANSKÁ BYSTRICA - spolupráca JS Servis


2015 - 2019 ÚDRŽBA ZÁHRADY MARTIN