BE GREEN | záhradnícka firma

Naša záhradnícka firma vznikla po dlhoročných skúsenostiach a spolupráci s úspešnými firmami s podobným zameraním. Pochádzame zo srdca Slovenska. Od malička máme vzťah k prírode, cestovaniu, architektúre, dizajnu a umeniu. V našej záhradníckej firme sme vyštudovaní krajinní a záhradní architekti a interiéroví dizajnéri. Vďaka množstvu precestovaných krajín sa pozeráme na svet inými očami. Inšpiráciu k tvorbe čerpáme z krás každodenného života.

Tvoríme návrhy a realizácie výsadieb menších aj väčších súkromných záhrad a terás, verejných priestorov či nákupných centier.  Naša záhradnícka firma navrhuje na mieru obytné a kancelárske interiéry vrátane nábytku. Tvoríme s ohľadom na funkčnosť, estetiku a samozrejme s rešpektovaním finančných možností zákazníka. Pri návrhoch  exteriérov a interiérov riešime ich realizáciu. Prednostne sa venujeme kompletnou realizáciou záhrad. Naše nápady spolu s vašimi požiadavkami dáme na papier a  následne pretavíme do reality.

 
Ing. Zuzana Bradiaková - záhradný architekt
Ing. Michal Žiačik - záhradný architekt

Akých chýb by sa mali ľudia vyvarovať pri výbere záhradného architekta? Podľa čoho si vyberať toho správneho?

Výber záhradného architekta sa v dnešnej dobe môže zdať pomerne náročný – ponúk na trhu je veľmi veľa a sú dosť rôznorodé. Z praktických dôvodov svojim potenciálnym klientom radíme hľadať a osloviť záhradnícke firmy v blízkom okolí. Prvý kontakt by mal byť prostredníctvom webových stránok – veľa Vám napovie už samotná úroveň ich dizajnu, keďže záhradný architekt by mal byť zároveň aj umelcom. Druhým krokom môže byť zhodnotenie portfólia realizácií záhradných úprav na základe zverejnených fotografií. 

Kľúčové je následné osobné stretnutie so záhradným architektom priamo na riešenom území, pri ktorom treba dať aj na vnútorný pocit a vzájomné sympatie.

Opýtajte sa na zrealizované záhrady a nájdite si čas ich aj navštíviť. Fungujúce záhrady Vás musia osloviť a možno si tam nájdete aj inšpirácie pre Vašu budúcu záhradu. Porozprávajte sa s majiteľom o skúsenostiach pri realizácii, pri odbornej údržbe záhrady či o vzťahu medzi majiteľom a záhradným architektom. Ak je ich vzťah obojstranne príjemný, je tu záruka, že podobný vzájomný vzťah si môžete vytvoriť aj Vy a Váš vzťah k záhrade bude o to silnejší. Výborné je aj osobné odporúčanie od blízkych priateľov, susedov alebo známych. Myslím si že tento postup pri výbere akéhokoľvek odborníka je najideálnejší a poskytuje prvý predpoklad úspešnej budúcej realizácie.

 

Čo je pre nás záhradných architektov počas aktívnej činnosti najväčšou výzvou?

Každá záhrada predstavuje novú výzvu a vyžaduje si osobitný tvorivý prístup. Naším cieľom je vždy navrhnúť a zrealizovať funkčnú záhradu s individuálnym charakterom a estetikou tak, aby čo najlepšie zodpovedala predstavám a potrebám majiteľa, a takisto aby rešpektovala danosti lokality.

Každým rokom sa mení vzhľad záhrady a smerovanie týchto zmien vieme ovplyvňovať pravidelnou starostlivosťou a údržbou. Pozorovanie zmien záhrady v priebehu ročných období i plynúceho času  je veľmi prínosné a poučné. Takže výzvou pre nás je vytvoriť nielen fungujúcu oázu zelene, ale aj zabezpečiť príjemný pocit a spokojnosť majiteľa pri jej využívaní.

časopis PEKNÉ BÝVANIE

Krásna dvojstránka v časopise PEKNÉ BÝVANIE februárové vydanie roku 2020. Majitelia záhrad konštatujú dôležitosť záhradného architekta pri projektovaní a realizácii záhrady a celkovú spokojnosť s výsledkom.
Záhrady fungujú aj vďaka pravidelnej starostlivosti o zeleň a hlavne lásky majiteľov k ich vlastným záhradam. Záhrady spĺňajú relax a ponúkajú majiteľom pokojnú atmosféru.

,,Už po prvom sedení som vedel, že dám šancu mladému tímu, ktorý sa správal profesionálne. Rozumeli sme si aj povahovo a zistili sme, že sme rovnaká krvná skupina. Dodnes sa starajú o pravideľnú údržbu záhrady“ – majiteľ záhrady v Martine.

,,Po roku od realizácie môžem potvrdiť správnosť rozhodnutia. Som veľmi spokojná s celkovým výsledkom a prístupom záhradných dizajnérov“ – majiteľka záhrady v Banskej Bystrici.